65045, м. Одеса, вул. Преображенська, 44
телефон: (048) 779-45-70

e-mail:
[email protected]

для запитів ЗМІ: [email protected]
запити на отримання публічної інформації: [email protected]
для електронних звернень громадян: [email protected]
20.09.2017


Головна » Новини » Головна сайту » НОВИНИ стрічка

Слідчими повідомлено про підозру службовим особам музею, з якого протиправно вивезено на тимчасово окуповану територію картини Музейного фонду України(ФОТО)
07.09.2017 | 15:25

Сьогодні слідчими Головного управління Національної поліції в АР Крим та м.Севастополі спільно з прокуратурою АР Крим повідомлено про підозру службовим особам керівного складу КУ «Маріупольський краєзнавчий музей» у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), за фактом заволодіння 52 картинами державної частини Музейного фонду України.

1-1

Встановлено, що в березні 2014 року зазначені особи незаконно передали до Кримської республіканської установи «Сімферопольський художній музей» на тимчасово окуповану територію АР Крим 52 картини митців XVIII-XIX століття, серед яких «Лунная ночь» Івана Айвазовського, «Дорога в лесу» Івана Шишкіна, «Пейзаж. Вечер» Олексія Саврасова, «Болото» Ісаака Левітана та ін. 

4-1

         Вказані витвори образотворчого мистецтва мали перебувати на виставці у м. Маріуполі до 31 травня 2014 року, але вона була закрита раніше, оскільки керівництво «Сімферопольського художнього музею» вимагало їхнього завчасного повернення на окуповану територію АР Крим. Внаслідок таких дій службових осіб «Маріупольського краєзнавчого музею» державі було спричинено майнову шкоду на загальну суму понад 1 млн 320 тис доларів США. 

Окрім того, у найближчий час буде вирішено питання про повідомлення про підозру ще одній особі у цьому кримінальному провадженні, а саме громадянину, який у співучасті із вказаними посадовими особами сприяв вчиненню зазначеного кримінального правопорушення, забравши вказані полотна з Маріупольського музею і доставивши їх на окуповану територію півострова Крим, де сам він і перебуває зараз. 

Наразі вирішується питання щодо обрання стосовно підозрюваних запобіжного заходу. 

Як повідомлялося раніше, згадані твори мистецтва були внесені до бази даних Генерального секретаріату Інтерполу як "викрадені" та перебувають у міжнародному розшуку. 

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

           

ГУНП в АР Крим та м. Севастополі

 

При використанні матеріалу гіперпосилання на npu.gov.ua обов`язкове
версія для друку